Prvi dan škole u roditeljima budi čitav raspon emocija. Neki skaču od radosti, dok se drugi raspadaju u baricama suza.
Ovaj tata definitivno spada u drugu grupu. Ejden Ešfild objavio je na Reddit-u u srijedu fotografiju sina Zakarija koji polazi u školu. Vidi se da je otac imao problema da pusti sinčića.
Napisao je uz sliku: “Prvi dan mog sina u školi. Podnio sam to vrlo dobro…”
Fotografiju je uslikala supruga i majka Džema. Porodica živi u Solihalu u Engleskoj, a četvorogodišnji Zakari je zapravo pošao u pripremni razred, prvu godinu osnovne škole u većem dijelu Velike Britanije.
– Tokom jutra njegovog prvog dana došlo je do pravog miksa emocija – priča tata Ešfild. – S jedne strane, uzbuđen sam zbog njega, znajući da će steći mnogo prijatelja i voljeti školu – s druge strane, to je dan kada vaš sin, kome ste, do tada, trebali na svakom koraku života, postaje sve više nezavisan – objašnjava Ejden Ešfild.
On je podijelio fotografiju, jer, kako kaže, vidio je mnogo postova roditelja koji ne mogu da dočekaju da im djeca klrenu u školu.
– A to prosto nije moj slučaj. Nisam mogao da podnesem misao da ide i želio sam da dodam malo humora vrlo emotivnom danu – kaže ovaj tata.
Mnogi roditelji su se izgleda prepoznali u ovoj fotografiji, jer je dostigla prvu stranu Reddit-a, ima više od 1,4 miliona pregleda na Imgur-u i više od 54.000 lajkova na popularnoj Fejsbuk strani, Love What Matters.
Uprkos emotivnim momentima, tata kaže da je za Zakarija taj dan prošao odlično.
– Samo se smješkao, sve dok nije trebalo da ode u učionicu. Brzo se privikao i kada smo kasnije tog dana, došli po njega, smijao se i rekao da je uživao u svakoj minuti – priča ponosni tata.
Izvor: telegraf.rs