Naime, nošenje maske, posebno tijekom dužeg vremena, može uzrokovati iritaciju i oštećenja kože, kao i ostale probleme koje do sada (možda) niste imali.
Kako biste to izbjegli, evo što vam je činiti!
Prije stavljanja maske, temeljito očistite lice!
Područje koje maska prekriva zbog disanja, zagrijavanja od topline vašeg daha i vlage postaje savršeno mjesto pogodno za razvoj bakterija. Kako biste izbjegli probleme s prištićima i upalnim procesima, važno je da vam je lice prije stavljanja maske što čišće.
Vodite računa o hidrataciji!
Što je vaša koža hidratiziranija, to je manja vjerovatnoća za ikakve probleme. Hidratizirajuće kreme djeluju na principu da zaključaju hranjive sastojke i zadržavaju ih tamo, a što znači kako vaša koža neće lučiti pretjeranu količinu masnoća ne bi li se borila protiv suhoće. Također, kvalitetna hidratantna njega preventivno će djelovati na iritacije izazvane trljanjem maske o lice. Primijetite li da vezice maske iritiraju područje oko ušiju, slobodno na te dijelove prije nošenja maske nanesite vazelina.
Nosite što manje makeupa, ili još bolje, nemojte ga nositi uopće!
Potpuno je normalno da želite izgledati najbolje moguće, ali baš poput vas, i vaša koža mora disati. To joj je znatno otežano ako nosite masku, a ako u priču još ubacite slojeve podloge, korektora, rumenila i/ili ostalih proizvoda koje koristite, sami sabotirate vlastitu kožu. Samo ćete olakšati put dodatnom zatvaranju pora i stvoriti dodatne muke koži koja ionako trenutno funkcionira u otežanim uvjetima. Ako stvarno ne možete bez makeupa, birajte podloge lagani(ji)h tekstura i nemojte zaboraviti kreme sa zaštitnim faktorom.
Temeljito očistite lice nakon nošenja maske!
Dubinski operite lice kako biste uklonili višak sebuma i svih nečistoća koje su se akumulirale na vašem licu, koristite tonik nakon toga, a za ekstra učinkovito i temeljito čišćenje koristite ekfolijante koji će ukloniti odumrle stanice kože i ostaviti ju omekšanom i njegovanom. Naravno, nakon čišćenja, ponovno nanesite proizvode za hidrataciju.