U gradskoj vijećnici gradonačelnici Ljubljane i Sarajeva, Zoran Janković i Abudulah Skaka, 21.marta otvorili su izložbu američke umjetnice bosanskohercegovačkog porijekla Edine Selesković. Pred slovenačkom publikom predstavljen je projekat Misli Sloboda koji je sinoć iz Ljubljane poslao poruku mira i slobode ka cijeloj Europi, Americi i svijetu. Ovaj projekat objedinjuje skulpturu, instalaciju, performans, svjetlo, zvuk, film, pisanu riječ ali i nove globalne komunikacijske tehnologije kako bi spojio mlade generacije sa univerzalnom snagom savremene umjetnosti. Projekat je iniciran u gradu Sarajevu 2015. a sada putuje u 30 gradova svijeta povezujući mlade ljude i suvremenu umjetnost, gradove i publiku.
Projekat je osmišljen kao instalacija koja je sačinjena od više hiljada elemenata, skulptura mira, izrađenih pojedinačno od metala srebrne boje i postavljenih u impresivnoj formaciji jata u pokretu slobode bez granica: uvijek sa pogledom ka naprijed ka boljoj i svjetlijoj budućnosti. Svaki dio instalacije predstavlja snažan simbol, jer su skulpture formirane iz dvije metalne trake kao dvije ruke koje se spajaju ili dvije poruke koje se savijaju u prepoznatljivi oblik ptice. Ipak, ovaj projekat je više od estetskog aspekta samih skulptura i instalacije, jer svaki element nosi na svojim krilima rukom pisane poruke.
U prepunoj Vijećnici Grada Ljubljane, svoju podršku i učešće u projektu pružili su studenti arhitekture i likovne akademije koji su zajedno sa Edinom dizajnirali instalaciju jedinstvenu za prostor ove barokne zgrade. Učenici srednjih škola imali su priliku razgovarati sa Edinom o umjetnosti i način na koji ona ruši granice oko sebe, kroz seriju predavanja. Učenici iz svakog grada gdje se instalacija predstavlja, su pozvani da pišu o tome šta za njih znači sloboda i kako oni vide svoju budućnost sa njom. Ove poruke instalacija nosi sa sobom i one nastavljaju svoj put dokazujući univerzalnu snagu umjetnosti novim generacijama. Projekat je podržala američka ambasada u Sloveniji.