Jeste li znali da mame mogu ispružiti ruku do drugog kraja kreveta da dosegnu varalicu, bez da pomaknu tijelo na kojem spava beba. Mogu i kihnuti bez da proizvedu ikakav zvuk, tako da začepe nos ili kihnu u deku.
U stanu na milimetar znaju svaki dio parketa koji škripi, a zvuk prepoznaju i iz drugog kraja stana. U slučaju da neko drugi stane kad beba spava, tačno znaju gdje se taj neko nalazi i u stanju su mu skočiti za vrat ako se beba probudi.
Mame mogu za grad spakovaati sebe i dijete za 15 minuta (od toga 10 minuta pakovanja jednom rukom, jer je u drugoj beba), a da pritom ne izgledaju baš ko Sarah Jessica Parker, ali nisu ni daleko, naravno, kad je u casual izdanju.
Pakovanje za šetnju
Pod pakovanjem mislim – pranje zubi, kamufliranje masne kose, stavljanje osnovne šminke uz bebu koja te vuče za hlače, razvlači wc papir po kupaonici, padne pa tuli, vadi čarape i gaće iz ladica i prljavi veš iz korpe, zatim oblačenje te navedene bebačice koja je uvijek bolje skockana nego mama, (jer ionako, fala Bogu, svi gledaju njih, a ne mame) pa pakovanje dječije torbe u koju ide – voda u dudi u termosici, mlijeko u prahu, kašica, kašičica, podbradak, vlažne maramice, pelene, gaza, rezervna odjeća, šeširić, mlijeko za sunčanje, voda, smokiji…, pakiranje mamine torbice, traženje naočala, ključeva, mobitela i sve to s djetetom u ruci, jer tu već gubi strpljenje.
Jeste li znali da mame mogu normalno funkcionisati nakon neprospavanih noći(uz malu pomoć blaženog kofeina), pospremiti cijeli stan u roku od pola sata kada beba spava (i tako 25 puta dana, a da nikad nije pospremljeno), a kad se beba probudi mogu pjevati Old Mc'donaldsa i Kad se male ruke slože iz svega glasa i uz to praviti retardirane face i plesati najgluplje moguće pokrete koje možete zamisliti, jer bebe na to umiru od smijeha. Usput se dodaju loptom, plešu s bebom, uče ju gdje je pametna glavica, kako se plješće bravo, bravo i slično.
Nekoliko puta na dan videima s plesom i gugutanjem svojega sunca stignu opskrbiti muža, bake, dede, tetke, drugarice i ostalu rodbinu. Mame uz sve navedeno stignu sa svojim bebačima i na sve moguće pričaonice, radionice, savjetaonice i sve tome slično.
Kuhanje ručka s bebom
Mame također mogu osjetiti kada je dijete gladno, kada će se probuditi, kada će kakati, kad bi se mazilo, no da mame imaju ‘filing’ za svoje bebe već znaju i vrapci na grani i to nam niko nikad nije prepisao u neke super moći. Jednostavno su to uzeli zdravo za gotovo. Mame imaju šesto čulo i to je tako.
Kad je beba dobre volje i malo se uspije zaokupiti igračkama, one stignu i skuhati ručak nama i bebi.
Pod kuhanjem ručka mislim – čišćenje luka na pola pa dodavanje slikovnice bebi, čišćenje druge polovice pa nosanje bebe koja je pala dok je hodala s guralicom, guljenje krompira u više navrata pa dojenje bebe, rezanje mesa pa stavljanje crtića… Kad tate dođu kući obično pitaju – a ne bi bilo bolje da si stavila noklice u supu?
Normalno da oni ne shvataju šta smo mi sve radile kad se oni vrate s posla, jer je sve isto kao i kad su otišli.
Izvor: klokanica.hr