1. Zrak neka kruži
Važno je da u spavaćoj sobi ne bude prevruće. To ćete postići tako da osigurate kruženje zraka. Ako vam to ne uspijeva s otvorenim vratima i prozorima, pokušajte s ventilatorom, ali ga nemojte usmjeriti direktno prema sebi.
Ne samo spavaća soba, nego i postelja mora disati.
2. Lanena posteljina, tvrđi jastuk
Ljeti odaberite lanenu posteljinu koja je odlično rješenje za vruće noći, a jastuk zamijenite za manji i tvrđi. Veliki i raskošni jastuci glavu još više griju pa se više i znojite, a to remeti san.
3. Pamučna odjeća
Da bi vam bilo što udobnije, spavajte u pamučnoj majici, a hladnije će vam biti što je postelja bliže podu. Znate da se topli zrak podiže u visinu, pa je zapravo na podu najhladnije.
4. Mokri ručnik na prozor
Ispred otvorenog prozora stavite vlažni ručnik, a propuh ako ga uspijete uhvatiti pobrinut će se za malo svježine. Ovo pomaže samo ako u zraku nije velika vlaga.
5. Termofor u zamrzivač
Ako u postelji trebate još i dodatno hlađenje, možete termofor ili plastičnu bocu napuniti vodom, zamrznuti je i njome se hladiti. Može pomoći i ručnik koji ste neko vrijeme stavili u zamrzivač, pa se njime ogrnite i rashladite pregrijano tijelo.
Sjetite se zimskih dana kada vam se zbog hladnih nogu ubrzo počne tresti cijelo tijelo, bilo da ste pokisli ili dugo boravili na hladnoći. Taj mehanizam možete i sada iskoristiti. Noge na nekoliko minuta uronite u hladnu vodu i polako će vam se rashladiti cijelo tijelo.